مسعود رضاییبه گزارش گفتار ما، مسعود رضایی به اجرای ۲۷۳ طرح هادی روستایی با اعتبار ۴۳۰ میلیارد ریال در استان لرستان اشاره کرد و افزود: این ۲۷۳ طرح هادی که سال گذشته در استان اجرا شد نسبت به سال‌های قبل ۲ برابر رشد داشت.

وی با بیان اینکه در هزار و ۵۲۳ روستای بیش از ۲۰ خانوار استان که ظرفیت و قابلیت تهیه طرح هادی را داشته‌اند این طرح انجام شده است افزود: مابقی روستاها نیز به ‌دلیل موانعی از جمله استقرار در حریم سد، حریم راه، بستر رودخانه و یا مناطق رانشی طرح هادی تهیه نمی‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان در رابطه با انتخاب روستاهای هدف گردشگری در استان نیز عنوان کرد: با توجه به جاذبه‌های طبیعی روستاهای لرستان، تلاش شده مناطق هدف گردشگری شناسایی و ساماندهی شود که در این زمینه ۱۰ روستا در استان که قابلیت گردشگری دارند انتخاب شدند تا طرح‌های هادی به محوریت گردشگری در آنها اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه طرح هادی روستاهای بیشه خرم‌آباد، ولیعصر پل‌دختر، ونایی بروجرد و امام‌زاده قاسم ازنادر حال اجراست، بیان کرد: براساس تفاهم‌نامه میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه جهت ایجاد خانه‌های بوم‌گردی و تعمیر واحدهای موجود در روستا که قابلیت نگهداری دارند پرداخت می‌شود.

رضایی تصریح کرد: سه هزار و ۴۱۵ روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد یک‌هزار و ۵۶۹ روستا بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

print

اشتراک این خبر در :