Print Friendly

سیدحمید رضا کاظمینماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، در جلسه کارگروه آب کشاورزی شهرستان پلدختر با حضور استاندار لرستان با انتقاد  از وضعیت پروژه های آبی شهرستان اظهار داشت: هفت پروژه آبرسانی کشاورزی در پلدختر با سابقه ۱۳ساله توسط دو وزارتخانه جهادکشاورزی ونیرو در این شهرستان احداث شده که با اعتبارات قطره چکانی ۵۰۰میلیون تومانی نمی شود این پروژه ها را افتتاح کرد.

سید حمیدرضا کاظمی با اشاره به اینکه پمپ های پروژه آبرسانی واشیان به دلیل کمبود اعتبار در قسمت اموال متروکه گمرک مانده است  بیان کرد:رایزنی های لازم با گمرک برای آزاد سازی این پمپ ها انجام شده ولی نیاز که مبلغ مورد نیاز در ابتدا پرداخت شود.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان ادامه داد:با تکمیل پروژه دشت واشیان شاهد آبی کردن چهار هزار هکتار زمین کشاورزی در این دشت خواهیم بود که این خود باعث اشتغالزایی و رونق اقتصادی خواهد شد

وی ادامه داد:ایستگاه پمپاژ  دشت واشیان حدود هشت سال که تعطیل بوده و نزدیک ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نائب رئیس کمیشیون شوراها وامور داخلی مجلس با بیان اینکه پروژه آبرسانی رنگین بار دوبار توسط دولت ها افتتاح شده گفت: به دلیل مشکل جانمایی و مسائل دیگر هنوز مردم نتوانسته اند از آن بهره ای ببرند.

وی تصریح کرد:با توجه به اینکه با فعال سازی این ایستگاه شاهد آبی کردن ۷۰۰ هکتار زمین خواهیم بود و این خود باعث تحول در زندگی مردم می شود.

کاظمی با اشاره به اینکه با دستور ویژه استاندار لرستان مبلغ پنج میلیارد ریال برای پمپاژ بن بازه چم مهر اختصاص یافت اضافه کرد:علی رغم این تخصیص اعتبار به دلیل مسائل ومشکلات جزیی که این پروژه دارد مردم هنوز نتوانستند از آن استفاده کنند.

وی با تاکید براینکه بودجه پمپاژ جایدر ملی و نیاز به تسریع دارد گفت:ایستگاه های پمپاژ زیودار،آمیران کوشکی و جلگه خلج نیازمند بررسی دقیق تر در جلسه ای جداگانه است تا مردم در فصل تابستان برای آبیاری باغات انجیر کمتر متحمل مشقت شوند.

اشتراک این خبر در :