چراغی پورصمد چراغی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار داشت: اوضاع و احوال شهرداری ها براساس نظر کسانی که با این حوزه در ارتباط هستند در بدترین شرایط ممکن در تاریخ قرار دارد چون کمک های مالی دولت به شهرداری‌ها نه تنها کم بلکه قطع شده است، تورم به شدت افزایش پیدا کرده وقدرت مالی مردم پایین آمده و این عامل دست به دست هم داده وسبب فشار مضاعف بر شهرداری ها شده است.

وی با اشاره به اینکه تورمی که امسال داشتیم سبب ورشکستگی شهرداری ها شده است افزود: عوارضی که شهرداری از مردم می گیرد، عوارضی است که در اسفند ماه سال گذشته وضع شده ولی قیمت خریدهایی که شهرداری انجام می دهد بر اساس تورم روز است که همین سبب چالش جدی برای شهرداری‌ها شده است.

شهردار پلدختر با بیان اینکه شهرداری پلدختر را با هشت میلیارد و۷۰۰میلیون تومان بدهی تحویل گرفته و ادعا دارم که بدهکارتر نکرده‌ام عنوان کرد: شرکت ماسه وسیمان تنها منبع درآمد شهرداری است که این شرکت توسط اداره صنعت، معدن و تجارت بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه امور آب پلدختر و آب منطقه ای لرستان در حال صدور یک اجرائیه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی بر علیه شهرداری است بیان کرد: طلب واقعی شهرداری پلدختر از ادارات این شهرستان از ۱۰ میلیارد تومان هم بیشتر است و اگر امید داشته باشیم که پرداخت می‌کنند ظرف ۲۴ساعت محاسبات لازم را انجام می دهیم و شهرداری پلدختر ابزار بیشتری در پاسخ به شاخ وشانه کشیدن برخی از ادارات در دست دارد.

چراغی پور با بیان اینکه مکان یابی پارک بانوان پلدختر مناسب نیست چون این دیوارهای بلند بتنی در مرکز شهر مناسب نیست تصریح کرد: قصد داریم پارک بانوان را به محل پارک رضوان یا کنار بیمارستان تامین اجتماعی منتقل کنیم تا بانوان بتوانند از آن بهتر و بیشتر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تنها شهرداری در استان لرستان هستیم که کارگران آن هیچ گونه بدهی به شهرداری ندارند وحقوق آنها به روز پرداخت شده است که این اقدام شهرداری پلدختر در سطح استان لرستان کم نظیر است خاطرنشان کرد: بدهی به کارگران وجود دارد ولی این بدهی مربوط به سال‌های گذشته است ولی در مدت یک سال فعالیت شورای شهر وشهردار جدید حقوق کارگران را به موقع پرداخت کردیم ولی کارمندان دو ماه حقوق ومزایا از شهرداری مطالبه دارند.

شهردار پلدختر گفت: بیشترساختمان‌های اداری این شهرستان فاقد پایان کار وغیرمجاز است که شهرداری پلدختر می‌تواند براساس کمیسیون ماده ۱۰۰ مدارس و ادارات را تخریب کند. منبع: تسنیم

print

اشتراک این خبر در :