Print Friendly

ارشاد لرستانبه گزارش خبرنگار گفتار ما، حجت الاسلام حمیدرضا حنان با اعلام پایان داوری مرحله ی نهایی پازندهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی، برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف را معرفی شدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، با اعلام این خبر، گفت: پس از پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه، تعداد ٥٩٣ اثر از ٢٨١ هنرمند خوشنویسی کشور توسط دبیرخانه اعلام وصول و به مرحله ی نخست داوری راه یافتند.

وی تصریح کرد: در این مرحله از داوری تعداد ١٢١ اثر جهت شرکت در بخش نهایی و نمایشگاهی جشنواره انتخاب و در اختیار هیات داوران بخش نهایی جشنواره متشکل از اساتید برجسته و طراز اول  خشنویسی کشور آقایان علی شیرازی، محمد حیدری، امیر احمد فلسفی، یدالله کابلی، جواد بختیاری، سید رضا بنی رضی و احمد عبدالرضایی  قرار گرفت که در نهایت برگزیدگان جشنواره در بخش های مختلف مشخص شدند

در بخش نستعلیق

هیات داوران بخش نستعلیق

چهار هنرمند ذیل را بدون اولویت به عنوان برگزیده ملی انتخاب نمود

١- سید پیمان سادات نژاد از استان ایلام

٢-مصطفی عابدینی از استان قم

٣- علی خیری از استان اصفهان

٤-سید علیرضا مطلبی از استان مازنداران

چهار هنرمند ذیل در بخش نستعلیق شایسته تقدیر شناخته شدند.

١-علی دربهشتی از استان خراسان رضوی

٢-حامد فقیهی بادجانی از استان قم

٣-جواد شکوهی فر از استان البرر

٤-فرزاد مرادی از استان لرستان

در بخش شکسته نستعلیق

هیات داوران چهار هنرمند را بدون اولویت به عنوان برگزیده ملی اعلام نمودند

١-نورالدین کرمی از استان لرستان

٢-شهرام روحی از استان آذربایجان شرقی

٣-شمس الدین مرادی از استان ایلام

٤-بهادر پگاه از استان قزوین

چهار هنرمند ذیل نیز در بخش شکسته نستعلیق شایسته تقدیر شناخته شدند:

١-امیر دانش مراغی از استان آذر بایجان شرقی

٢-یونس آتشبار از استان تهران

٣- طیبه ازندریانی از استان قم

٤- شایان پیمانی از استان خراسان جنوبی

در بخش ثلث

هیات داوران جشنواره هنرمندان ذیل را با ترتیب اولویت به عنوان نفرات اول تا سوم جشنواره انتخاب نمودند:

١-علی ایرانی از استان قم به عنوان نفر اول

٢-علی احسان پور از استان خراسان رضوی به عنوان نفر دوم

٣-احسان کاظمی از استان تهران به عنوان نفر سوم

همچنین آقای روح الله محرری از استان فارس نیز در بخش ثلث از سوی هیات داوران جشنواره شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش نسخ

هیات داوران جشنواره هنرمندان ذیل را با ترتیب اولویت به عنوان نفرات اول تا سوم جشنواره انتخاب نمودند:

١-زهرا میبدی از استان قم به عنوان نفر اول

٢-الهام میر طلایی از استان اصفهان به عنوان نفر دوم

٣-حمید جعفری از استان اصفهان به عنوان نفر سوم

همچنین هیات داوران جشنواره  خانم عذرا عبدالله پور از استان اصفهان  را در بخش نسخ شایسته تقدیر دانستند.

بخش تحریری

هیات داوران جشنواره در بخش تحریری صرفا، آقای محمد سلطانی از استان لرستان را به عنوان تنها  برگزیده  این بخش اعلام نمودند.

در بخش کرامت انسانی

هیات داوران جشنواره آقای کیومرث سلگی از استان لرستان را به عنوان برگزیده این بخش اعلام نمودند.

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی، چهارشنبه یازدهم مرداد ماه با حضور برگزیدگان، نمایندگان هیات داوران، مسئولین و عموم مردم از ساعت ٢١ شب در بوستان ایران زمین منطقه گلدشت خرم آباد برگزار خواهد شد

اشتراک این خبر در :