photo_2018-12-13_15-21-27بروجرد -جانشین فرماندهی دژبان کل سپاه پاسداران در همایش یادواره شهدای روستای فیال گفت :اگر امروز مشکلاتی  در این مملکت داریم به خاطر بی کفایتی مسئولین مملکت است

یادواره شهدای بسیج روستای فیال پنجشنبه ۲۲ آذرماه در محل حسینیه این روستا برگزار شد. سخنران این یادواره سردار کاکاوند جانشین فرماندهی دژبان کل سپاه پاسداران گفت :یاد و خاطره شهدا زنده است و همیشه زنده خواهد بود .خوشا به حال شهدا که خدا شهادت و خونبهایشان را قبول کرد و به شهادت رسیدند.

معاون اجرایی حوزه مرکزی سپاه به مفهوم کلمه شهید اشاره کرد و گفت : کلمه شهید از کلمه های رایج و معمولی است که هرکس به زبان می‌آورد ولی فقط در مورد کسانی صدق می کند که همه چیز را کنار گذاشتند و به خاطر رضای خدا و پیروی از سیدالشهدا جان دادند. به هرکسی نمی شود شهید گفت روزی صدها نفر از دنیا می‌روند ولی آیا به همه شهید می گویند قطعاً نه . سردار  کاکاوند افزود :خونی که در اطراف شهید می‌ریزد در اطراف شهید هاله ای از معنویت  را میگیرد و فقط چشم بصیرت می خواهد که آن را ببیند.

جانشین فرماندهی دژبان کل سپاه پاسداران افزود :خون پاک شهداست که امروز این مملکت را بیمه کرده است.به کسی شهید گفته می شود که در یک راه مقدس خون مقدس اش را فدا کند.

سردار کاکاوند به ارزش خون شهید اشاره کرد و گفت: شهید کسی  است که خونش را ارزان نفروخته  و ارزش خون خود را می دانسته و ابدیت و جاودانگی را برای خودش با هدیه دادن خونش به دست آورده است.

جانشین فرماندهی دژبان کل سپاه پاسداران به عزت ،امنیت و سربلندی این مملکت اشاره کرد و افزود :امروز عزت و امنیت و سربلندی این مملکت  به خاطر نمایندگان و دولت مردان نیست بلکه به خاطر خون پاک شهداست .اگر امروز مشکلات را در این مملکت داریم به خاطر بی کفایتی مسئولین مملکت است .ما می دانیم که چه چیزی در این مملکت داریم هیچ اتفاقی نیفتاده که این همه مشکل برای این مملکت به وجود آمده است.فقط مدیر نتوانست مدیریت اش را خوب انجام دهد. امروز در این مملکت همه چیز داریم ولی اگر مدیران لایقی را داشته باشیم می‌توانیم بهترین زندگی را برای مردمان داشته باشیم. خیلی از چیزهایی که ما داریم دیگران ندارند اما از لحاظ ظاهر و مالی شاید وضعشان بهتر از ما باشدولی چیزی که ما داریم و الحمدلله کسی ندارد سیدالشهداست.

 سردار کاکاوند در ادامه به اهداف تشکیل بسیج از دید امام راحل (ره) پرداخت و اظهار داشت: ۵ آذر ۵۸ که حضرت امام(ره) فرمان ایجاد بسیج را داد اهداف مهمی را داشت از جمله اولین هدف امام تشکیل هسته حزب‌الله بود .در مورد جنگ و دفاع مقدس تا زمانی که بسیج وارد معرکه نشد دشمن روز به روز جلو آمد و از زمانی که بسیج وارد شد دشمن زمین گیر شده و روز به روز عقب رانده شد.

یکی دیگر از اهداف این بود که  رهبر کبیر انقلاب فرمودند: باید ۲۰ میلیون بسیجی داشته باشیم، یعنی ۲۰ میلیون آدم هم دل ، همسفر، یک راه ، یک دل و هم تصمیم .ما هنوز نتوانستیم بعد از گذشت ۴۰سال  از انقلاب حرف امام راحل را عملی کنیم .در لیست ۲۱ میلیون بسیجی داریم اما آیا در واقعیت و  در میدان هم ۲۱ میلیون بسیجی داریم؟ آیا در جایی که لازم است سرنوشت اتفاقی در مملکت تعیین شود ۲۰ میلیون همراه و هم نظر هستند؟

یکی دیگر از اهداف تشکیل بسیج ، نیروی آماده برای عمل به هنگام است ،یعنی اگر اتفاقی در مملکت افتاد و یا قرار شد بیفتد این نیرو وارد میدان شود و در نطفه خفه اش کند . هدف بسیار مهم دیگر کمک به دولت در امر سازندگی مملکت است.

معاون اجرایی حوزه مرکزی سپاه  به اهمیت وجود قرارگاه خاتم الانبیا اشاره کرد واظهار داشت: امروز قرارگاه خاتم الانبیا که از همه قشرهای سپاه و بسیج در آن فعالیت می‌کنند اگر نبود این آبادانی را که در مملکت است ، چه کسی می توانست انجام دهد؟؟ قرار گاه خاتم الانبیا تقریبا بین ۳۲ تا ۳۳ هزار میلیارد تومان پروژه تا به الان به سر و سامان رسانده است.

سردار کاکاوند به خصوصیات رهبر و  قدرت و قوت جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود : رهبری روشنفکر، عادل و آگاه به زمان در آن بالا نشسته و نیروهای آماده برای هر کاری را داریم. از نظر نظامی امروز هیچ کشوری قادر به حمله نظامی به کشور ما نیست و آمریکا ضعیف تر از هر زمان است. قدرت و قوت جمهوری اسلامی به رهبری معظم انقلاب و خون شهدا و ایثارگران و نیروهای مسلحی است که پای کار هستند .

جانشین فرماندهی دژبان کل سپاه به وضع مملکت  و گرانی های اخیر اشاره کرد و گفت: وضع مملکت و وضعیت ارزی  خیلی خوب است و اگر تدبیر آقایان نبود الان ارز پایین آمده بود ولی خود دولتمردان نگذاشتند این اتفاق بیفتد.

یک مقدار گرانی وجود دارد که از بد تدبیری عزیزان است  و تلاش می‌کنند با اختیاراتی که حضرت آقا به ۳ قوه داده و جلساتی که سه قوه با هم برگزار کرده اند که تاکنون نتایج خوبی را داشته، از این به بعد هم نتایج خوبی را داشته باشند

خبرنگار: سحر صارمی

print

اشتراک این خبر در :